به همت «گيتي خسروي» بزرگداشت «مرتضي حنانه» در آلمان برگزار مي‌شود

بزرگداشت «مرتضي حنانه» موسيقي‌دان و رهبر صاحب‌نام اركستر ايران به همت «گيتي خسروي» خواننده و مسئول خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب در آلمان،۲۱ مارس مصادف با اول فروردين ماه ۸۵ در آلمان برگزار مي‌شود.

گيتي خسروي»خواننده اپرا و مسئول خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب در آلمان  با اعلام اين خبر گفت: در اين مراسم كه با همكاري تمام اعضاي خانه هنرهاي كلاسيك و با حضور همسر «مرتضي حنانه»در هامبورگ برگزار مي‌شود، يكي از اثرهاي آوازي اين هنرمند فقيد را كه براساس اشعار فرودسي است (بسي رنج بردم دراين سال سي / عجم زنده كردم بدين پارسي) را توسط اركستر اجرا خواهيم كرد. همچنين در كنار تجليل از«مرتضي حنانه» به خاطر خدمتشان به جهان موسيقي از پروفسور «شولتس» جانشين «ليگتي»آهنگساز معاصر تقدير خواهد شد.

اين خواننده در ادامه در خصوص فعاليت‌هاي خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب در آلمان ،اظهار داشت:در اين خانه با همكاري اعضايي چون «مونيكا دانكه» و«سجاد گلغازي» تلاش‌هاي زيادي را در عرصه فرهنگ و هنر به خصوص موسيقي انجام مي‌دهيم كه از آن جمله برگذاري شبي با عنوان«مولانا شمس تبريزي» بود كه در آن برنامه به معرفي ديوان مولانا پرداخته شد.

همچنين در اين شب پروفسور«شولتس» يكي از شركت‌كنندگان بودند كه ۱۵ سال پيش با خلاصه‌اي از اين ديوان مولانا روبرو و چنان مجذوب اشعار مي‌شود كه به جستجوي شاعر اين آثار و به زبان آلماني مي پردازد كه«شولتس» اين شاعر را در مونيخ پيدا مي‌كند و اين ديدار عامل بوجود آمدن يك اثر مشترك به نام« كامر سمفوني» يا«خورشيدي از تبريز» مي‌شود كه «شولتس» بعد از آشنايي با فعاليت‌هاي علمي – هنري خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب به عضويت اين خانه درآمد و سپس اين اثر (خورشيدي از تبريز) توسط اركستر و من اجرا شد.

وي افزود: درادامه فعاليت‌هايمان فستيوال ۵ روزه با عنوان شرق و غرب همديگر را ملاقات مي‌كنند و همچنين يك برنامه نيز با عنوان موسيقي عرفان را درخانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب برگزار كرديم.

«گيتي خسروي» در خاتمه خاطرنشان كرد:‌بزرگداشت پروفسور«شولتس »و«مرتضي حنانه» از جمله برنامه‌هاي خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب است كه پيش رو خواهيم داشت.

بزرگداشت «مرتضي حنانه» موسيقي‌دان و رهبر صاحب‌نام اركستر ايران به همت «گيتي خسروي» خواننده و مسئول خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب در آلمان،۲۱ مارس مصادف با اول فروردين ماه ۸۵ در آلمان برگزار مي‌شود.

گيتي خسروي»خواننده اپرا و مسئول خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب در آلمان  با اعلام اين خبر گفت: در اين مراسم كه با همكاري تمام اعضاي خانه هنرهاي كلاسيك و با حضور همسر «مرتضي حنانه»در هامبورگ برگزار مي‌شود، يكي از اثرهاي آوازي اين هنرمند فقيد را كه براساس اشعار فرودسي است (بسي رنج بردم دراين سال سي / عجم زنده كردم بدين پارسي) را توسط اركستر اجرا خواهيم كرد. همچنين در كنار تجليل از«مرتضي حنانه» به خاطر خدمتشان به جهان موسيقي از پروفسور «شولتس» جانشين «ليگتي»آهنگساز معاصر تقدير خواهد شد. اين خواننده در ادامه در خصوص فعاليت‌هاي خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب در آلمان ،اظهار داشت:در اين خانه با همكاري اعضايي چون «مونيكا دانكه» و«سجاد گلغازي» تلاش‌هاي زيادي را در عرصه فرهنگ و هنر به خصوص موسيقي انجام مي‌دهيم كه از آن جمله برگذاري شبي با عنوان«مولانا شمس تبريزي» بود كه در آن برنامه به معرفي ديوان مولانا پرداخته شد. همچنين در اين شب پروفسور«شولتس» يكي از شركت‌كنندگان بودند كه ۱۵ سال پيش با خلاصه‌اي از اين ديوان مولانا روبرو و چنان مجذوب اشعار مي‌شود كه به جستجوي شاعر اين آثار و به زبان آلماني مي پردازد كه«شولتس» اين شاعر را در مونيخ پيدا مي‌كند و اين ديدار عامل بوجود آمدن يك اثر مشترك به نام« كامر سمفوني» يا«خورشيدي از تبريز» مي‌شود كه «شولتس» بعد از آشنايي با فعاليت‌هاي علمي – هنري خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب به عضويت اين خانه درآمد و سپس اين اثر (خورشيدي از تبريز) توسط اركستر و من اجرا شد. وي افزود: درادامه فعاليت‌هايمان فستيوال ۵ روزه با عنوان شرق و غرب همديگر را ملاقات مي‌كنند و همچنين يك برنامه نيز با عنوان موسيقي عرفان را درخانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب برگزار كرديم. «گيتي خسروي» در خاتمه خاطرنشان كرد:‌بزرگداشت پروفسور«شولتس »و«مرتضي حنانه» از جمله برنامه‌هاي خانه هنرهاي كلاسيك شرق و غرب است كه پيش رو خواهيم داشت.