مستر کلاس لیلی افشار در رشت.

آخر اردیبهشت برگزار می شود
مستر کلاس لیلی افشار در رشت
لیلی افشار نوازنده گیتار کلاسیک که دارای درجه دکترا در نوازندگی گیتار است، اواخر اردیبهشت سال جاری در رشت مستر کلاس گیتار خود را برگزار می کند.
حامد فتحی مدیر برنامه های لیلی افشار در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنر آنلاین گفت: مستر کلاس گیتار لیلی افشار ۲۹ اردیبهشت سال جاری در رشت و به مدت یک روز برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این مستر کلاس دو گروه از نوازندگان شرکت می کنند که گروه نخست گروه فعال هستند که به مدت نیم ساعت در این مستر کلاس به نوازندگی و اجرا می پردازند، پس از نوازندگی این گروه خانم افشار ایرادهای این نوازندگان را در حین اجرا بیان می کند.
فتحی افزود: گروه دومی که در این مستر کلاس شش ساعته حضور دارند نوازندگان غیر فعال هستند که تنها نظاره گر این مستر کلاس هستند و نوازندگی نمی کنند.
وی اظهار کرد: یک ساعت پایانی این مستر کلاس به بحث آزاد اختصاص دارد و در این بخش لیلی افشار به پرسش های نوارندگان حاضر پاسخ می دهد.
مدیر برنامه های لیلی افشار گفت: لیلی افشار در تیر و شهریور سال جاری نیز در تهران و به مدت ۲ روز مستر کلاس خود را برای ساز گیتار برگزار می کند که مدت زمان برگزاری این کلاس ها در هر روز ۱۰ ساعت است.
همچنین لیلی افشار سه روز دیگر وارد تهران می شود.
لیلی افشار متولد تهران و از نوازندگان بزرگ گیتار کلاسیک در جهان است، و برای چندین سال بعنوان بهترین نوازنده گیتار کلاسیک جهان انتخاب شده است.
وی نخستین زن جهان است که در رشته اجرای گیتار کلاسیک به درجه دکتری دست یافته، افشار که دکترای خود را از دانشگاه ایالتی فلوریدا دریافت نمود، تا کنون جوایز زیادی را برده و اکنون استاد دانشگاه ممفیس است.