گروه ندای مهر در فرهنگسرای نیاوران

کنسرت موسیقی ایرانی هم نوازی و هم خوانی گروه «ندای مهر » به سرپرستی و خوانندگی «طاهره گنجبر» ویژه ی بانوان ،ساعت ۱۸ چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برپا می شود .
به گزارش هنر آنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران ،این برنامه در دو قسمت تهیه دیده شده که قسمت نخست آن در دستگاه همایون و اصفهان شامل قطعاتی همچون راز و نیاز ،قصه ی گیسو،گل آرزو،روز وصل و… می باشد و در بخش دوم این برنامه، تصانیف درآمد و گشایش، شب وصل ،زدست محبوب ،یک نگه کرد و گذشت و… در دستگاه ماهور اجرا می شود .

اشعار این تصنیف ها متعلق به شاعر های پر آوازه ی ایرانی چون سعدی، حافظ، ملک الشعرای بهار، بیژن ترقی، قدما، سعید معصومی، غلامرضاخان می باشد و آهنگسازی این آثار را استاد علیزاده، مجید وفادار، استاد پایور، طاهره گنجبر، سیما ساعتچی، درویش خان، استاد تجویدی و… برعهده دارند.
آزاده صادق تبار امیری نوازنده ی تار «گروه ندای مهر» است و آوا ایوبی در این گروه « تار و بم تار» می نوازد. همچنین سیما ساعتچی نوازندگی«سنتور»، مریم ملا «تنبک»، مینو اصحابی « کمانچه»، عسل ملک زاده «دف و دایره» در گروه ندای مهر را عهده دار هستند .
گروه «ندای مهر » از سال ۱۳۸۲ به سرپرستی طاهره گنجبر، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نموده و اجرای نخست این گروه در سال ۱۳۸۴ در فرهنگسرای نیاوران برگزار شده است .
این گروه تا کنون برنامه های متعددی را در قشم، کیش، موسسات خیریه نظیر رعد، یاران کودکان، بم و قونیه برپا نموده است .
گفتنی است، کنسرت موسیقی ایرانی هم نوازی و هم خوانی گروه « ندای مهر » ویژه ی با نوان در روز چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت، ساعت ۱۸ به روی صحنه ی سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران می رود .

http://www.honaronline.ir/doc/news/fa/7003/