فیلمسازان یزدی هیچ سهمی از جوایز جشنواره فیلم ایساتیس یزد نداشتند

فیلمسازان یزدی هیچ سهمی از جوایز جشنواره فیلم ایساتیس یزد نداشتند

آیین اختتامیه شصت و پنجمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه ایساتیس که به میزبانی شهر جهانی یزد از تاریخ چهار الی هفت بهمن ماه در یزد برگزار شده است، شامگاه دیروز در سالن شهید آوینی شهرداری یزد برگزار شد.

فیلمسازان یزدی هیچ سهمی از جوایز جشنواره فیلم ایساتیس یزد نداشتند

به گزارش زنان موزیک در یزد، در این مراسم که با حضور مهران فاطمی استاندار یزد، احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حبیب ایل‌بیگی رییس سازمان سینمایی ایران، آذر پندار مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و جمعی از مدیران و هنرمندان برگزار شد، برگزیدگان این دوره جشنواره در دو بخش فیلم و عکس معرفی و تجلیل شدند.

در این دوره جشنواره منطقه‌ای ایساتیس برای اولین بار هیچ جایزه‌ای را به فیلم سازان یزدی اختصاص نداد.

در بخش بهترین فیلم با موضوع کارآفرینان و صنایع خلاق، لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در بخش ویژه به آرمان قلی­پور دشتکی برای فیلم مستند «زری» از شهرکرد اهدا شد.

در بخش بهترین پژوهش در فیلم مستند نیز لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال سارا رضایی برای فیلم «سامسارا» از بندرعباس، در بخش بهترین فیلم­نامه تألیفی نیز لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به فردین انصاری­نژاد برای فیلم « کرم­چاله» از اصفهان و بخش بهترین فیلم­برداری، لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به علی حسین­زاده برای فیلم های داستانی «آبا» و «انسان» از اصفهان اختصاص یافت.

در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی هم، لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به امیر رستمی برای فیلم «خانه دور افتاده» از اصفهان، در بخش بهترین تدوین لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به مازیار کاظمی برای فیلم داستانی «مسیر» از تربت حیدریه و در بخش بهترین صدای فیلم، لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به مصطفی بهمنی برای صدابرداری فیلم داستانی «آبا» از کاشان نیز تعلق گرفت.

همچنین در ادامه لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به رامین ابوالصدق برای صداگذاری فیلم داستانی «آبا» از کاشان و در بخش بهترین فیلم پویانمایی، تندیس جشنواره ، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به حسن دهقاندوست برای فیلم «همه دیوارها کوتاهند» از اصفهان اختصاص یافت.

در بخش بهترین فیلم مستند، تندیس جشنواره ، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به مرجان خسروی برای فیلم «رویای یک اسب» از شهرکرد، در بخش بهترین فیلم تجربی، تندیس جشنواره ، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به مهدی کشتکار برای فیلم «گوشزد» از قم و در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی نیز تندیس جشنواره ، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به زیور حجتی برای فیلم «زنان لجمن» از اصفهان تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم جشنواره نیز تندیس جشنواره ، لوح افتخار و مبلغ 250 میلیون  ریال به  سیداحسان طالقانی اصفهانی برای فیلم داستانی «کرم­چاله» از اصفهان اختصاص یافت.

در بخش بهترین فیلم حوزه آب دیپلم افتخار  و مبلغ 5۰ میلیون ریال به محمدرضا و مازیار کاظمی برای فیلم داستانی «مسیر» از تربت حیدریه نیز اختصاص یافت.

در بخش عکس نیز لوح افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال اهدا به مریم آل مومن دهکردی برای عکس «روضه خورشید» از شهرکرد، لوح افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال به عنوان عکس سوم  به حسن دهقاندوست برای عکس «زیر پوست شهر» از اصفهان، لوح افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال به عنوان عکس دوم به  هادی دهقان پور برای عکس «فصل برداشت هندوانه» از سبزوار و تندیس جشنواره، لوح افتخار  و مبلغ 80 میلیون ریال به عنوان عکس اول  به مجید حجتی برای عکس «یکی برای همه، همه برای یکی» از اصفهان اختصاص یافت.

پایان پیام/ه

 

دیدگاهتان را بنویسید