کشته شدن سرگرد نیروی هوایی آمریکا در کویت

کشته شدن سرگرد نیروی هوایی آمریکا در کویت

پنتاگون از کشته شدن یکی از افسران ارشد نیروی هوایی ایالات متحده در کویت خبر داد.

کشته شدن سرگرد نیروی هوایی آمریکا در کویت

به گزارش گروه بین‌الملل زنان موزیک، رسانه‌های آمریکایی روز شنبه  به نقل از پنتاگون (وزرت دفاع آمریکا) از کشته شدن یکی از افسران ارشد نیروی هوایی این کشور در کویت خبر دادند.

بنابرادعای منابع خبری آمریکایی، این سرگرد نیروی هوایی آمریکا روز پنجشنبه حین رانندگی در یک خودروی نظامی کشته شد.

آمریکا و کویت از سالیان گذشته در زمینه‌های مختلف  از جمله  نظامی همکاری مشترک دارند. چندی قبل «پاتریک فرانک» فرمانده نیروی زمینی در فرماندهی مرکزی آمریکا با «خالد صالح الصباح» رئیس ستاد مشترک ارتش کویت دیدار و درباره همکاری‌های نظامی مشترک و توسعه این همکاری‌ها گفت‌وگو کرد. آمریکا در کویت نظامیانی دارد که در پایگاه‌هایی همچون پایگاه هوایی «علی السالم» و دو پایگاه «عریفجان» و «معسکر الدوحه» مستقر هستند.

پنتاگون این حادثه را «غیر نظامی» اعلام کرده اما با گذشت بیش از ۴۸ ساعت از این حادثه مشخصات دقیق این نظامی را اعلام نکرده و تنها با خانواده این نظامی ابراز همبستگی کرده است.

این چندین بار است که نظامیان آمریکا در کویت بنابر دلایل غیر عمول جان خود را از دست می‌دهند. پیشتر سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا) در بیانیه‌‌ای به طور رسمی از مرگ یک پرسنل ارتش این کشور مستقر در اردوگاه «عارف‌جان» در کویت خبر داده بود.

ارتش آمریکا اخیرا تمرین‌های نظامی را در کویت انجام داد و نیروهای آمریکایی همراه با یگان‌های زرهی کویت تمرین‌های مشترکی برگزار کردند. نیروی هوایی کویت به شدت به آمریکا وابسته است. نیروی هوایی کویت به ۱۰۷ فروند جنگنده مجهز است، اما ضعف خلبانان این کشور و عدم مهارت لازم در انجام ماموریت‌های هوایی توان انجام  عملیات نیروی هوایی این کشور کوچک در حاشیه خلیج فارس را کاهش داده است.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید