کوچ هزاران کلونی زنبور عسل به شهرستان خنج

کوچ هزاران کلونی زنبور عسل به شهرستان خنج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج از استقرار بیش از 450 زنبوردار همراه با به گل نشستن درختان کُنار در این شهرستان خبر داد.

کوچ هزاران کلونی زنبور عسل به شهرستان خنج

به گزارش زنان موزیک از خنج، علی علی پور اظهار کرد: پوشش گیاهی بسیار مناسب (درختان کنار)، مساعد بودن شرایط جغرافیایی و… جهت تقویت و توسعه زنبورستان ها، زنبورداران استان های همجوار(یزد، اصفهان، چهارمحال بختیاری، همدان و …) و مناطق شمالی استان فارس را راغب به کوچ به این شهرستان کرده است که پیش بینی می شود بیش از 160هزار کلونی در این شهرستان اسکان داده شود.

این مقام مسئول بیان کرد: به منظور تولید اقتصادی و جلوگیری از ضرر و زیان زنبورستان ها، تمامی زنبورداران ملزم به رعایت فاصله قانونی از یکدیگر هستند که این مهم در صدور مجوز اسکان به تمام زنبورداران توصیه می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه درختان کنار به شکوفه نشسته‌اند از هر کندو به طور متوسط می‌توان بین 5-8 کیلوگرم عسل کنار برداشت.

 علی‌پور گفت: با توجه به تعداد کندوهای مستقر در شهرستان پیش‌بینی می شود بیش از 1400 تن عسل، 20 کیلوگرم گرده گل، 120 کیلوگرم موم و یک و نیم کیلوگرم بره موم در این شهرستان تولید شود.

وی افزود: کنار جنوب بیش از سایر درختان نواحی گرمسیری رشد می‌کند، پوشش خوب کنارها در تمام نقاط شهرستان چشم انداز خوبی را ایجاد نموده به طوری‌که می توان این شهرستان را یکی از قطب های تولید عسل کنار در فصل پاییز دانست.

پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید